Public relations gabinetu lekarza specjalisty

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi zarządzania staje się coraz bardziej niezbędne dla poprawienia, a nawet utrzymania pozycji rynkowej gabinetów specjalistycznych, które w odróżnieniu od gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej, w większości funkcjonują w oparciu o prywatnych pacjentów, a nie kontrakt z NFZ.

Opublikowano dnia : 02.01.2020

Gabinet lekarski przyjazny osobom z różnymi niepełnosprawnościami

Pacjent wchodzący do gabinetu lekarskiego jest pełen obaw i niepokoju, a także nadziei na pomoc. Wraz z nim „wchodzą” również jego ograniczenia. Części z nich można wyjść naprzeciw. Jednym z takich przypadków jest niepełnosprawność. Ze względu na uwarunkowania społeczne wizyty u lekarzy są często jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym. Niekiedy kontakt jest bardzo utrudniony. Istnieją zasady pomagające w nawiązaniu dobrej relacji z osobą niepełnosprawną. Przygotowane wcześniej ułatwią diagnozę i usprawnią proces leczenia.

Opublikowano dnia : 05.05.2017

Mydło a syndet - co polecić pacjentowi?

Wieloletnie badania pozwoliły na dokładne poznanie struktury, a także funkcji naskórka oraz warstwy rogowej, która stanowi najbardziej zewnętrzną powierzchnię skóry. Wyniki udowodniły, że nie jest to tylko bierna ochrona. Warstwa rogowa to precyzyjnie skonstruowana i funkcjonalnie dynamiczna struktura zdolna do wzajemnego oddziaływania z otaczającym środowiskiem, dlatego tak ważna jest jej codzienna pielęgnacja.