Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 grudnia 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego
Od stycznia 2025 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany, które umożliwiają dorosłym osobom wykonanie zdjęcia pantomograficznego zębów, wraz z opisem, nie ponosząc żadnych kosztów.Do tej listy dołączono pantomogram dla pacjentów, wymagających leczenia endodontycznego i protetycznego. W skład refundowanego świadczenia wchodzi również przygotowanie opisu badania oraz wpisanie opisu zdjęcia w dokumentację medyczną pacjenta.
Refundowane przez NFZ zdjęcie rentgenowskie przysługuje pełnoletniemu pacjentowi raz na pięć lat. W przypadku dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia pantomogram będzie przysługiwał raz na trzy lata.